Вівторок, 15.07.2025, 04:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу
Полезные ссылки
Розробка уроків
[26.11.2013][Додатки]
ДОДАТКИ (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Від зими – до весни. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Звук [а], буква «о». звуко-буквенний аналіз слів зі звуком [о]. звукове моделювання. Письмо елементів та малої літери «о». (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Тема уроку: Україна – наш спільний дім. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Тема Здоров’я і настрій. (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові. Задачі на рух. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення природної форми за зразком. Правила роботи з пластиліном. Тематичне завдання «Сімейка грибів». (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Згинання і складання паперу. Раціональне використання паперу. Послідовність дій під час згинання паперу. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Розглянути всі варіанти складу числа 7, вчити складат розв’язувати й записувати приклад на додавання в межах 7 (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї родини. (6)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Вправи на використання прикметників у мовленні. (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Вода у природі. Властивості води. (0)

Каталог статей

Головна » Статті » Розробка уроків

Тема. Вправи на використання прикметників у мовленні.

Тема. Вправи на використання прикметників у мовленні.

Мета. Закріпити знання учнів про граматичний і смисловий зв'язок прикметників з іменниками;

формувати вміння ставити питання до прикметників в однині й множині; розвивати вміння будувати зв'язні речення, вміння добирати прикметники;

формувати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати;

виховувати любов до рідної мови, навички культурного спілкування.

Обладнання. Картина природи, звірі, Святий Миколай, таблиці, схеми - опори, чарівна тваринка, музичний супровід.

Тип уроку. Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Форма проведення. Урок з використанням інтерактивних технологій.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Люби, шануй, піднось до зір

Цю українську мову.

Нема солодшої - повір,

За неї, пречудову!

То ж вивчаймо рідну мову

Вже тепер, з маленьких літ.

Українське наше слово

Хай звучить на цілий світ!

II. Актуалізація опорних знань та їх коригування.

Хто сьогодні буде нашим провідником ( ЗАЄЦЬ)

1. Індивідуальне опитування (завдання на картках)

2. Фронтальне опитування. Експрес - опитування.

- Що це за таке частина мови?

- Що називається прикметником?

- З якою частиною мови зв'язаний прикметник у реченні?

- Чим виступає в реченні?

- На які питання відповідає прикметник?

- За чим змінюється прикметник?

- Які є числа прикметника?

- Які бувають роди?

- Яке закінчення мають прикметники чоловічого, жіночого, середнього роду? Навести приклади.

- Коли немає роду?

- Які ви знаєте відмінки? На які питання відповідають?

ІІІ. Повідомлення теми і мети.

Сьогодні ми повинні закріпити тему «Використання прикметників у мовленні».

ІV. Мотивація навчальної діяльності

- На яке свято діти чекають з нетерпінням у грудні?

- А чи хотіли б ви відправитись до Святого Миколая у гості?

- Щось трапилось в природі. Сьогодні 2 грудня надворі вже зима. А де ж вона? Чари...

Погляньте, погляньте, яка благодать! Дивіться: метелики з неба летять!

Прочитайте, що заховалось у сніжинці.

Миколай мандрує світом,

Він дарує чемним дітям

Те, про що їх світлі мрії.

Тут для кожного дари є.

Не забуде він нікого:

Ні хорошого, ні злого.

Ой у лісі лист зів'яв

Білий сніг у лісі впав

На дубочки молоденькі,

На ялинки зелененькі.

Біло - біло в лісі стало.

Ми з вами опинилися в лісі?

В лісі стежка і ось цією стежкою ми будемо прямувати до Св. Миколая!

Дорогою нам будуть зустрічатися звірі, які будуть допомагати і ми також будемо допомагати у використанні прикметників у мовленні.

Каліграфічна хвилинка.

М м

ми ма мл Миколай

Через поле, через гай іде Святий Миколай.

- А що ви знаєте про Святого Миколая? (Розповідь учнів)

- Давайте спробуємо дібрати слова на кожну літеру його імені.

С М

В И

Я К

Т О

И Л

Й А

Й

Далі в подорож рушаймо всі завдання розгадаймо.

V. Вступні вправи.

Робота над темою уроку.

1. Мовний аукціон. Творче завдання.

У нас є такі слова:

Сніг, поле, ніч, дерева, ліс, мороз.

Дібрати до них прикметники і записати їх.

Н-д: білий сніг, лапатий, пухнастий.

2. Встав пропущені прикметники.

Повіяв... вітер.

Насунули ... хмари.

Посипався ... сніг.

Скоро вся земля вкрилася ... ковдрою.

3. Утвори від іменників всі види прикметників.

Гра «Який? Яка? Яке? Які?»

Сніг

Зима

Сонце

Сніжинка

Хмара

VI. Пробні та тренувальні вправи.

І. Чарівний мішечок.

Працюємо усно. Робота з предметами з мішечка. Дібрати прикметники.

Фізхвилинка.

2. Робота з підручником

Відкрийте підручник на сторінці Ю2 - юз

Вправа 205.

Загадки. Прислів'я.

Знайди прикметники - антоніми, випиши парами.

Гіркі - солодкі, великої - малий, повний - порожній, мудрий - дурний.

Вправа 206. Вовк (який?) Лисиця (яка?) Снігур (який?) Заєць (який?)

Хто всім бідним допомагає

Хто добра не забуває

Зустрічайте Миколая!

Він вас всіх чудово знає.

Разом з вами порадіє,

Подарує вам надію.

Миколай з небес весь час

Бачить кожного із вас.

VІІ. Творчі вправи.

Конкурс «Склади речення»

1 ряд

Хурделиця, діти, Миколай, від, мільйони, світ, Святий, подарунки, чекають, в

В світі мільйони дітей чекають в хурделицю подарунків від Святого Миколая.

2 ряд

Наш, Святий, під, нашого, діти, класу, подарунки, Миколай, багатьом, поклав, подушка.

Святий Миколай багатьом дітям нашого класу покладе подарунки під подушку.

Святий Миколаю,

Прийди до нас з раю,

Принеси нам дари

Кожному до пари.

Цукерки смачненькі,

Булочки пухкенькі,

Книжечок багато

Читати у свято.

Він ходить від хати до хати,

Питається в мами і тата.

Чи є у вас чемна дитина,

Дівчатко мале чи хлопчина?

Для кожного має в торбинці

Найкращі у світі гостинці.

А хто без кінця бешкетує,

Тим чортик лиш різки дарує.

Синочку, лише пригадай,

Це добрий Святий Миколай.

VIІI. Підсумок уроку.

Я зрозумів...

Мені вдалося...

Я відчула...

Я дізналась ...

Любіть маму, любіть тата

Діда, бабцю, сестру, брата.

І любіть свій рідний край –

Вас полюбить Миколай.

ІХ. Домашнє завдання.

Вправа 207.

Категорія: Розробка уроків | Додав: Володимирівна (26.11.2013)
Переглядів: 1275 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz