Четвер, 17.07.2025, 15:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Категорії розділу
Полезные ссылки
Розробка уроків
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї родини. (6)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Передавання простих форм в об’ємі. Ліплення природної форми за зразком. Правила роботи з пластиліном. Тематичне завдання «Сімейка грибів». (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові. Задачі на рух. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Звук [а], буква «о». звуко-буквенний аналіз слів зі звуком [о]. звукове моделювання. Письмо елементів та малої літери «о». (0)
[26.11.2013][Додатки]
ДОДАТКИ (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Від зими – до весни. (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Вода у природі. Властивості води. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Тема Здоров’я і настрій. (0)
[26.11.2013][Розробка уроків]
Тема. Вправи на використання прикметників у мовленні. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Розглянути всі варіанти складу числа 7, вчити складат розв’язувати й записувати приклад на додавання в межах 7 (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Згинання і складання паперу. Раціональне використання паперу. Послідовність дій під час згинання паперу. (0)
[08.11.2013][Розробка уроків]
Тема уроку: Україна – наш спільний дім. (0)

Каталог статей

Головна » Статті » Розробка уроків

Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові. Задачі на рух.

Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові. Задачі на рух.

Мета. Познайомити учнів з прийомом множення багатоцифрового числа на трицифрове; формувати обчислювальні навички, закріплювати уміння розв'язувати задачі на рух; вчити учнів в групах працювати над задачами; сприяти розвитку логічного мислення, виховувати любов до тваринного світу, моря.

Обладнання. Море, дельфіни, таблиці для усного рахунку, морський світ - риби, картки для індивідуального опитування, короткий запис задач, демонстративний матеріал, відеомагнітофоний запис «Шум моря», скриня.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Форма проведення. Урок пошуку істини.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Ми урок свій починаєм

Наших гостів всі вітаєм,

Що прийшли вони до нас

На урок в четвертий клас.

ІІ. Підготовка до сприйняття матеріалу. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання

Увага! Увага! Всім на кораблі приготуватись до занурення у воду.

Диво-риба в морі плава

Йде про неї дивна слава,

Мов линець вона плиската

Мова, звісно, йде про ската.

Електричний струм він має

І себе ним захищає,

Як хвостом когось поколе

Буде ворогові горе.

Що ще цікавого розповість нам знавець про цю рибу? А яке завдання підготувала нам ця риба?

Знавець 2. Скат-хвостокіл - прибережний вид, який живе на глибині до 160 метрів. Тіло вкрите лускою у вигляді шипів. На його хвості зазубрена голка. Завдовжки до 30 см, яка слугує захистом від хижаків. Трапляються випадки поранення людей. Довжина тіла ската-хвостокола сягає 2,5 м, маса — 20 кг.

4 учні на картках розв'язують завдання

1 (картка) 2 (картка)

відновити пропущені цифри і обчислити.

3 (задача) 4 (задача)

Маса 1/3 торта 170? обчислити вираз

Яка маса 25 таких тортів.

2. Повторення знаходження швидкості, руху, відстані. (Таблиця)

Наш корабель все швидше занурюється у воду.

В морі краб, як сир у маслі

Морські недра йому красні,

Там він наче важний пан

Одягнув рябий жупан.

Що ви знаєте про крабів?

Негайно дізнатись, яке завдання у нас попереду.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні у нас незвичайний, нетрадиційний урок математики. Урок пошуку істини. І урок наш буде пов'язаний, як ви уже здогадались з морем, а саме – підводним царством.

Я запрошую Вас пізнати морську глибінь і вивчити матеріал нашого уроку. Всі учні будуть мати певне завдання.

У нас працюють знавці у довідковому бюро.

Давайте вдихнемо, видихнемо, заплющимо очі і відчуємо звуки, які доносяться з моря.

Звучить мелодія (стихає)

Аквалангісти, які будуть дізнаватись про певні завдання, і решта - дослідники.

Море хвилями хлюпоче

Таємниць відкрить не хоче

Та сміливі будем ми

Доберемсь до глибини.

В корабель усі сідаєм,

Ось дельфіни в морі скачуть

Чорні велетні неначе

Будуть друзями для нас

Поведуть по морю нас

Давайте звернемось у Довідкове бюро і запитаємо у них що вони знають про дельфінів?

Знавець 1. Назва «дельфін» пов'язана з давньогрецькою легендою. Згідно з нею бог Аполон, перетворившись на дельфіна, вказав поселенцям шлях у Дельори, де було засновано знаменитий храм Аполона. Дельфін - білобочка має довжину 2,5 метра, а боки вкриті бурими, жовтими і білими смугами. Ці дельфіни полюбляють супроводжувати судна. Вони можуть невтомно плисти десятки кілометрів і годинами виконувати усілякі акробатичні трюки.

Дельфіни пропонують відкрити зошити і записати число, класна робота.

Каліграфічна хвилинка

— Послухайте ряд чисел: яке число зайве? Чому? 200, 400,152,600?

— Чим вони відрізняються? Що ви можете сказати про це число?

Усний рахунок

Знавець 3. У крабів десять кінцівок. Дві передні - це сильні клешні, якими вони добувають собі корм та бороняться. На голові три пари щелеп. Найсильніші жувальця, подрібнюють їжу, решта її фільтрують. Щетинки на голові служать за органи відчуттів: нюх, дотик та визначення складу води.

1. Обчислити

184:4

120:4 280:40

360-2 170-2

70-6

2. Задача 1

маса щуки - 34 кг

?

сома - на 250 кг більша

Задача 2

Довжина велетенського краба - 60 см, а краба-горошини у 30 раз менша. У скільки разів більша довжина велетенського краба, ніж краба-горошини? 60:30-2 60:2=30 (р.)

Продовжуємо вивчати і досліджувати морський світ. Попереду небезпечна риба.

Риба-меч живе у морі Вона завжди у дозорі

Хто на неї нападе Від меча її впаде.

ІV. Оголошення теми, мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу.

Шановні знавці, дайте нам повідомлення про цю рибу.

Знавець 4. Риба-меч живе на верхніх шарах моря. Дуже швидко плаває, маючи на носі меч. Своїм носом здатна пробивати борт кораблів. Опускається риба на дно й мечем викопує молюски, якими живиться..

Що пропонує риба-меч? Негайно дізнатись.

1. Пояснення.

Подивіться уважно на цей приклад.

Сьогодні ми з вами знайомимося з множенням багатоцифрового числа на трицифрове.

4184 4184

237 237

29288 29288

12552 12552

8368 8368

50208 991608

Давайте подивимося на цей приклад. Може ви мені хочете щось сказати?

2. Первинне закріплення

284*366 2488-249

56*475 2081-353

Далі в подорож рушаєм

Дно морське всі розглядаєм

Хижа, зла цариця моря

Завдає багато горя

Всі її бояться дуже

Стережись і ти, друже

Дуже гострі зуби має

На всіх рибок нападає

Дванадцять тон її вага,

Дванадцять метрів довжина

Хто у морі її бачить,

Той від страху ледь не плаче

Здогадались хто вона?

Це акула китова.

Яке завдання нам приготувала акула?

І знову запитаю наших знавців.

Знавець 5. У прибережних водах Чорного моря зустрічаються акули. Шкіра акул вкрита лускою. Пластинкою луска занурена у шкіру, а назовні стирчить її зубець, спрямований назад і вкритий щільною речовиною - емаллю. Луска заходить і на щелепи, де перетворюється на зуби. Відомо близько 250 існуючих видів, їхні розміри сягають до 20 метрів. Рекордсменами є гігантська та китова акули, маса яких може сягати 14-20 тон.

В чорне море відпливаєм.

Помандруєм в далечінь,

щоб пізнать морську глибінь.

Ми опустимось на дно

і побачимо судно

Скринька в судні є - скарбниця,

А у скриньці тій гостинці.

Ті дарунки будуть ваші,

як розв'яжете задачі

Ще і приклади, завдання

Покажіть свої знання ви.

VІ. Осмислення нових знань, умінь.

Задача№1115

а) читання задачі

б) аналіз

Про що розповідається в задачі? Що нам відомо? Яку величину нам треба знайти? А що для цього нам потрібно мати?

в) вибір дії і запис задачі,

Фізхвилинка.

VІІ. Закріплення, систематизація, узагальнення вивченого матеріалу.

Ми все далі і далі занурились і дістались до морського дна. Що це за дивна тварина з багатьма ніжками?

Восьминіжки, восьминіжки

По морських біжать доріжках

Важко наздогнати їх

Бо ж у них по вісім ніг.

Яке завдання нам приготував восьминіг? А що цікавого ви знаєте про нього?

Знавець 6. Восьминоги мають 8-10 мацалець. У всіх восьминогів чудово розвинуті гострі щелепи. Вони дуже отруйні. На мускулястих мацальцях їх ще називають руками, котрими вони хапають здобич. На них містяться кігті й присоски. У цих безхребетних великий дзьоб, а зір навіть кращий, ніж у орла. Вони мають отруйні залози.

Обчислення виразів. Назви порядок дій і обчисли.

100-(16-6+ 4): 25 = 7 (120+ 80): (100:10)-5 = 40

400-480:6+180=140 280: (40:2)+ 70-2 =154?

У горі, в нічному небі

Зірка блимає до тебе

Є у морі зірка теж

Ти морською її звеш.

VІІІ. Контрольно-коригувальний етап.

Самостійна робота.

Знавець 7. Що ви знаєте про цю дивну зірку? Яке завдання вона підготувала?

У всіх морях водяться морські істоти, що називаються морськими зірками. Своєю будовою вони нагадують п'ятикутну зірку. Налічується близько 500 видів. Ротовий отвір зірки міститься на нижньому боці тіла. Промені морської зірки надзвичайно рухливі, коли зірка повзе, то один із променів трохи піднятий і виставлений уперед, щоб бачити, бо на кожному промені розташоване око. Морські зірки - хижаки.

Робота в групок. Розв'язування задач.

Знайти схему до своєї задачі і розв'язати її. Кожен розберіть, яку роль буде виконувати при розв'язуванні задачі.

Ось і завершується наша мандрівка вивчення морського дна. Пора підніматись на поверхню. Спливаємо?

В Морі Чорнім побували

Всі завдання розв'язали

Перешкоди всі здолали?

Так А про скриню не забули?

Ні Ви на борт з собою взяли?

Так

Де ж вона? І що в ній є? Золото. Це скарби. Ви на борт з собою взяли? Так.

IX. Підсумок уроку.

Молодці ви гарно працювали на уроці! Але що ж ми з вами вивчали на уроці? Що цікавого було на уроці?

X. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

Пояснення. Домашнє завдання № 1119, 1120, 1114*.

Категорія: Розробка уроків | Додав: Володимирівна (26.11.2013)
Переглядів: 1753 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz